4. října 2018

Make-up Pro Filt´r od Rihanny - Fenty Beauty recenze


Už léta požívám svůj svatý grál Double Wear od Estée Lauder. A dlouho jsem se snažila najít něco ještě lepšího. Nenašla jsem. Vždycky jsem se pokorně vrátila zpět k Estée. Testovala jsem Mac, MUFE, Benefit, Sephoru, Guerlain, Clinique, Lancome... (o chlup lepší mi přišel jen Armani, ale zas taková pecka, abych za make-up dala dva tisíce, to nebyla). A žádné meganadšení se nekonalo. Až teď. Kdy jsem k tomu přišla jako slepý k houslím, protože jsem úplnou náhodou dostala vzorky make-upu a podkladové báze Fenty Beauty. Přiznám se, že mě Rihanny značka moc nelákala a neměla jsem v plánu ji zkoušet. Ale to by byla velká škoda.


 Make-up vypadá na pleti velmi přirozeně - středně kryje, ale přitom nevytváří takovou tu klasickou "make-upovou masku". Je tekutější konzistence, ale dobře se roztírá - prsty, štětcem i houbičkou. Ale co je největší pecka - tak tak ho ráno nanesete, tak ho večer uvidíte v zrcadle. Nejen, že na pleti drží a nemizí, ale zůstává matný od rána do večera - a to jsem u žádného produktu nikdy nezažila. Bez pudru a bez jakýchkoliv oprav a úprav :-).

Moje pleť je smíšená až mastná, takže nedokážu říct, jestli je vhodný i pro majitelky such pleti - spíš ne. Ale pokud má někdo stejný problém jako já a po všem se dřív nebo později začne lesknout jako diskokoule, myslím, že tohle je řešení :-). Na make-upu je navíc super, že nabízí skutečně širokou škálu odstínů, od velmi světlých po tmavé. Mně perfektně sedne odstín 150, který se může zdát jako dost bledý, ale na pleti se krásně přizpůsobí. Hlavní rozdíly Fenty oproti Double Wear :
  • vypadá přirozenější
  • o něco méně kryje
  • vydrží celý den matný  

Co se týče podkladové báze Fenty, tak tam mám dost rozporuplné pocity. V lahvičce a na ruce před rozetřením vypadá ta růžová perleť nádherně - ale na pleti není vidět. Ani nemám pocit, že by něco speciálního "dělala". Make-up jsem zkoušela i s jinou bází a fungoval stejně dobře. Bázi jsem zkoušela i s jiným make-upem a lesk se opět časem objevil. Takže mi to připadá jako zbytečná investice a zůstávám u své oblíbené MUFE. 
Co používáte vy? ;-) 

Žádné komentáře:

Okomentovat